התפשטות הקורונה!

לידיעתם, חברת max מוגדרת על פי משרד העבודה והרווחה כמפעל חיוני, המספק שירותים גם בשעת חירום.

המשמעות היא שאם יוכרז מעבר למשק בשעת חירום, החברה תמשיך לתת שירותים בהתאם לנדרש.

נכון לעכשיו, אנו פועלים בכל הגזרות בהתאם להנחיות משרדי הממשלה (הרחבת עבודה מהבית, הקפדה על הנחיות וכו’…) ונערכים לתרחישים השונים שעשויים להתממש.

נחדד כי משרד הבריאות מאפשר לבנקים ולחברות כרטיסי אשראי התכנסות של מעל 10 אנשים תוך הקפדה על שמירת מרחק של 2 מטר בין אדם לאדם. (רלוונטי לאזורי ה- open space וקומת המוקדים).

אנו פועלים לשמור על סביבת עבודה בטוחה ומנסים ככל שניתן לצמצם סיכון וחשיפה.

לכן, בדומה לעסקים ומקומות עבודה אחרים שהחלו בכך, החל מיום רביעי 18.3.2020 ועד הודעה חדשה, נבצע בדיקת חום לנכנסים לבנייני החברה בין השעות 06:30-10:30

כניסה לבניין תותר רק לאחר מדידת החום ובקרה כי אין חום. נדגיש, פעולה זו באה בראש ובראשונה לשמור על בריאותכם והסובבים אתכם ולכן גלו הבנה

אנו מחדדים את הנהלים בחברת max בנוגע להתנהלות במרחב וקיום מפגשים בחברה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות

 1. שמירת מרחק בין אנשים– יש להקפיד על שמירת מרחק של כ- 2 מטר בין אדם לאדם, כדי לצמצם חשיפה ולמנוע הדבקות.
 2. מניעת התקהלויות-אין לקיים התקהלויות של יותר מ- 10 אנשים במרחב אחד. (קפיטריות, מבואת מעלית וכדומה)
 3. שימוש במעליות– יש להימנע מכניסה של יותר מ- 5 אנשים בו זמנית למעלית.
  במידת האפשר מומלץ להשתמש במדרגות (בבניין מקס- גרם מדרגות A, שסמוך לשירותים, אשר פתוח באופן זמני בין השעות 06:30-17:00)
 4. ישיבות ופגישות
  יש להימנע מפגישות לא הכרחיות ולהעדיף קיום פגישות טלפוניות על פני פגישות פרונטליות.
  • פגישות פרונטליות הכרחיות יוגבלו לעד 10 משתתפים. מעבר לכך יש להעלות משתתפים טלפונית.
  • בפגישות שמתקיימות יש להקפיד על נוהל ישיבה מרווחת (מרווח של לפחות כיסא אחד מהשני).
  • ספקים/אורחים – במידת האפשר יש לקיים פגישות טלפוניות ולא פגישות פרונטליות. במידה ויש הכרח בפגישה יחולו עליה הכללים המפורטים מעלה.
 5. היגיינה אישית-יש להקפיד על כללי ההיגיינה שמשרד הבריאות מפרסם: רחיצת ידיים, להימנע ממגע בפנים, להימנע מלחיצת ידיים וכדומה
 6. עובד שחש ברע מתבקש להישאר בבית ולא להגיע לעבודה.
 7. פעילויות/אירועי העשרה על כל סוגיהם ואירועים שעשויים להרחיב את מעגלי החשיפה- יבוטלו (פעילויות התנדבות, פעילויות Brainzone, פעילויות רווחה, אירועי גיבוש, טיולים וכו).
 8. קבוצות ספורט– עד להודעה חדשה לא יתקיימו אימונים ומשחקים
 9. ארוחות צהריים– עובדים
 10. פיזור ארגוני– כדי לצמצם סיכונים, החלטנו לחלק גאוגרפית את חלק מאגפי ועובדי החברה לשלושה אזורים שונים (בית מקס החדש, בנין המכללה, ובניין ויטה).

כמו כן, אנחנו מגדילים את כמות העובדים אשר יעבדו מהבית.

מטרת החלוקה הגאוגרפית היא למנוע ככל האפשר תרחיש של הדבקה רחבה של עובדי החברה ועל כן יש להימנע ממפגשים בין העובדים הבניינים השונים (כולל פגישות וכדומה)

 1. עבודה מהבית

אנו מבצעים הפעלה הדרגתית של עבודה מהבית, כדי להבטיח תפקוד מקסימלי בכל תרחיש (ולהקטין את  חשיפת עובדים)

 • א. חלק מהעובדים כבר עובדים מהבית. עד להודעה חדשה בהתאם לצרכים ובהתאם להנחיות. בהתאם להתפתחויות נרחיב חלופה זו. עובד שנתקל בבעיית חיבור מתבקש לפנות ל- 7900 (03-6177900).
 • ב. כל מי שמתחיל לעבוד מהבית, נדרש לעבור על המסמכים הבאים ולפעול בהתאם להם:
 • ג. הסדר ארוחות זמני–עובדים אשר בשל המצב הונחו לעבוד מהבית, מקבלים בהסדר זמני אפשרות להזמין ארוחת צהריים באמצעות אפליקציית “תן ביס” בתקציב יומי של 34.5 ₪. התקציב הינו יומי ולא מצטבר
 • ד. עובד שהחל לעבוד מהבית- יש לעדכן הודעה קבועה ב- out of office כי עובד/ת מהבית.
 • ה. שעות עבודה ודיווח נוכחות
 • שעות עבודה- לנוכח המצב ולאור סגירת מערכת החינוך שעות העבודה יכולות להיות גמישות יותר יחד עם זאת יש לפעול על פי הנחיות המנהלים.
 • אין לעבוד בשבת )שעה לפני כניסת שבת ושעה לאחר יציאת שבת) פרט לעובדים שמאושר להם הנושא במסגרת תפקידם.
 1. עובדים שנדרשים להיות בידוד-
 • נזכיר שכל עובד שנדרש להיות בבידוד או עובד שמישהו מבני משפחתו הגרעינית נמצא בבידוד- מתבקש לדווח על כך למנהל הישיר ולמשאבי אנוש.
 • עובד שנדרש לבידוד נדרש בהתאם להנחיות משרד הבריאות להירשם באתר המשרד (לצורך דיווח).
 • יש להתעדכן בהנחיות הבידוד המלאות באתר משרד הבריאות.
 • עובדים שנדרשים להימצא בבידוד – (ואינם חולים) במידת הצורך יתכן ותדרשו להמשיך בשגרת עבודה מהבית, כדי לצמצם למינימום את הפגיעה בפעילות העסקית שלנו.
 • עדכוני נוכחות עובדים בבידוד/מחלת קורונה  –

א.   במערכת הנוכחות יפתחו שלושה סמלי היעדרות חדשים, לטובת עדכון על ידי העובד:

 • בידוד (אנשים שעפ”י הנחיות משרד הבריאות צריכים להיות בבידוד) – המשמעות של סימון זה הינו ניצול שעות מחלה, ללא צורך באישור רפואי.
 • בידוד-ע. מהבית (למי שבבידוד ועובד מהבית) – המשמעות של סימון זה היא כמו “עבודה מהבית”, ובנוסף תאפשר לנו לדעת מיהם העובדים שבבידוד ויחד עם זאת, עובדים (נחשב כשעות עבודה, לא שעות מחלה)
 • מחלה קורונה (לעובדים שאובחנו כחולים)

ב.   את הדיווח בחילנט העובד, או המנהל שלו, ידרשו לעדכן מיד עם היוודע הצורך בכניסה לבידוד וקדימה-עד ליום הבידוד האחרון ובאופן יומיומי.

ג.   ניתן לעשות זאת גם מרחוק באמצעות אפליקציית החילנט או באמצעות לינק לחיבור מרחוק

 1. מוקד נשר– בתקופה הקרובה, ועד להודעה חדשה, נבקש לצמצם למינימום ההכרחי נסיעות למוקד נשר ו/או ממוקד נשר לבני ברק וזאת כדי לערוך הפרדה ולאפשר גיבוי עסקי במידה ובאחת הערים יתפשט הנגיף.
 2. בימים אלו חשוב להזכיר את שירותי מתן מיתר ליעוץ פסיכולוגי מסובסד- התייעצות, הפחתת חששות וכל נושא אחר שמעיק עליכם. פרטים נוספים בפורטל הארגוני.

בשאלות בנושא הנגיף ונושאי בידוד – ניתן לפנות למוקד קול הבריאות בטלפון 5400* (בין 08:00-21:00) ולמוקדי קופות החולים.

שלום לכולם,

תקופה לא פשוטה עוברת עלינו. כל יום שעובר מאתגר יותר, מעלה עוד חששות, מתח ואי ודאות. זה משפיע על כולנו בכל מישור אפשרי- אישי, משפחתי, חברתי, ארגוני ועסקי, וכמובן על כלל המשק.

בתוך כל זה, כארגון פיננסי שהינו מפעל חיוני, יש לנו אחריות רבה ללקוחות שלנו ולשירות שאנו מעניקים ומאפשרים להם. לכן כפי שהנחה בנק ישראל – אנחנו ממשיכים לעבוד ולספק שירותים ככל האפשר תוך הקפדה על הכללים הברורים שהציג משרד הבריאות.

בנוסף, יש לנו אחריות רבה גם כלפיכם- כל עובדת ועובד בחברה. בשבועיים האחרונים ביצענו מהלכים רבים כדי לתמוך בהנחיות הממשלה ולאפשר עבודה מהבית ליותר ויותר עובדים. כך אנחנו מבטיחים את הפעילות העסקית שלנו, לצד דאגה לכם, למשפחות ולבריאות של כולנו.

לאור המצב שנוצר של צמצום פעילויות ומיקוד בעיקר בפעילויות חיוניות- אנו נדרשים לבצע צעדים נוספים. כפי שאתם בוודאי קוראים בתקשורת, ובוודאי מכירים באופן פרטי, חברות רבות מפטרות עובדים ומוציאות לחופשה ללא תשלום. אולם זאת לא הדרך שלנו במקס.

 

ולכן, בלב כבד, החלטנו במשותף הנהלת החברה וועד העובדים על הוצאה של מינימום עובדים ככל שמתאפשר לחופשה מיום ראשון הקרוב, ה- 22/3 ועד ליום חמישי ה- 30/4. מדובר בעובדים שנכון לנקודת הזמן הזו, כתוצאה מהמצב שהביא לצמצום הפעילויות העסקיות והארגוניות, היקף ותכולת עבודתם הצטמצמה מאוד.

 

העובד ייצא לחופשה על חשבון ימי החופשה שצבר, כאשר החברה תישא במחצית מימי החופשה שינוצלו בפועל בתקופה זו. (לדוגמא אם סך ימי החופשה שהעובד נדרש לנצל לאורך התקופה יסתכמו ב- 24 ימים, החברה תממן 12 ימים והעובד ינצל 12 ימי חופשה שלו).

עובד יוכל להיכנס ליתרת ימי חופשה שלילית ככל שיידרש.

עובדים אשר יהיו מעוניינים יוכלו לצאת בתקופה זו לחופשה ללא תשלום (חל”ת) בתנאים מיטיבים.

תקופת החל”ת המינימלית המזכה בתגמול מהמוסד לביטוח לאומי הינה 30 ימים. במידה והחל”ת ארוך מ- 30 ימים, העובד יקבל מביטוח לאומי דמי אבטלה בהתאם למתווה שפרסם המוסד לביטוח לאומי. מעבר לתשלום דמי האבטלה, העובדים יהיו זכאים לתנאים הבאים:

א.         לאחר שובו של העובד לעבודה החברה תעניק לו מענק חד פעמי בגובה הפער בין דמי האבטלה ששולמו לו לבין השכר הממוצע לסוציאליות בשלושת החודשים הקודמים ליום 1.4.20 וזאת עד לתקרת שכר של 13,000 ₪ ברוטו.

המענק יינתן רק על סמך האישור הרשמי מביטוח לאומי על תשלום דמי האבטלה וגובהם.

ב.          יינתנו כלל ההפרשות הסוציאליות על פי הזכאויות על כל השכר המבוטח של העובד ללא תקרה (פנסיה + ביטוח מנהלים + קרן השתלמות). ההפרשות והניכוי יבוצעו רטרואקטיבית לאחר החזרה מהחל”ת.

השכר המבוטח יחושב על פי שלושת החודשים הקודמים ליום 1.4.20.

ג.          יינתנו תנאים נלווים כמו נייד ורכב חברה (לזכאים) תשלומי המיסים על ההטבות הללו ישולמו על ידי העובד לאחר תום החל”ת.

ד.          החברה תמשיך לשלם עבור העובד ביטוח בריאות קבוצתי.

ה.         צבירת הוותק של העובד לצורך כלל הזכויות תלויות הוותק תימשך גם בתקופת החל”ת (כגון דמי הבראה, ימי חופשה, קביעות).

חשוב לציין כי ההסדר הזה כפוף למדיניות המוסד לביטוח לאומי ככל שתקבע על ידי המדינה.   במידה וביטוח לאומי יאפשר למקס, אנו נסייע ונטפל במרוכז מול ביטוח לאומי בבקשות של העובדים שיבחרו במסלול החל”ת. נציין כי ביטוח לאומי משלם דמי אבטלה ב- 17 לכל חודש.

על אף המצב ולמרות הצורך המיידי בחסכון והקטנת הוצאות, קיבלנו החלטה כי בונוס החברה לשנת 2019 ישולם לכם כפי שתוכנן בשכר הקרוב.

כל מנהל יקיים עם עובדיו שיחות אישיות ויעדכן את העובדים שנדרשים לצאת  לחופשה/חל”ת. החופשה תחל כאמור ביום ראשון. כל עובד יתבקש להחזיר את תשובה לגבי החלופה שבחר עד יום ראשון בשעה 17:00.

זהו מצב מורכב מאין כמוהו, כזה שלא נדרשנו מעולם להתמודד איתו. ההחלטה להוציא עובדים לחופשה/חל”ת בעת הזאת, בעיקר לפני הפסח, היתה קשה מאוד אבל המצב לא מאפשר לפעול אחרת. ההסדר שהגענו אליו מאפשר לעבור את תקופת החגים ואף לאחריה עם מינימום פגיעה כלכלית. האחריות המשותפת שלנו כהנהלה וכוועד עובדים בימים אלו היא להיערך לכל תרחיש, לייצר מצב שאנו צולחים ועוברים את המשבר הזה, לדאוג לחברה, לתנאי העובדים ולביטחון התעסוקתי לטווח ארוך של כולנו. עשינו מאמצים לאפשר תנאים טובים ככל האפשר נוכח המציאות.

כאמור זהו אירוע מתמשך ואיננו יודעים מה עוד צפוי לנו בהמשך. אנו מקווים לחזור מהר ככל האפשר לשגרה, לשפיות ולימים שהכרנו. יחד עם זאת, ככל שהמצב ישתנה, נתאים ונתקף את ההחלטות שלנו. אנו מצפים מכלל העובדים אשר אינם נדרשים לצאת לחופשה להמשיך לעבוד במתכונת שהוגדרה להם ולהמשיך לתת את המקסימום בעת הזו, לטובת החברה ולטובת כולנו.

שנדע במהרה ימים טובים יותר, רגועים יותר… וכמובן בריאות לכולם.

רעות פבלוביץ

יו”ר ועד העובדים

גלעד קהת

סמנכ”ל משאבי אנוש ומטה

שלום לכולם,

כצעד נוסף בהערכות למצב וכדי לצמצם חשיפה וסיכון, מעתה נקיים חלוקה של הארגון ל- 2 קבוצות (על פי אגפים וקומות בבית מקס)

עם הפרדה מלאה.

המשמעות היא שלא ניתן לבקר בקומות של הקבוצה השנייה ולא ניתן לקיים פגישות פיזיות עם עובדי האגפים בקבוצה שאינה שלכם.

אופן החלוקה:

 • קבוצה א’- עובדי מוקד גבייה והאגפים שירות מכירות ודיגיטל, לקוחות עסקיים ופרוססינג, פיתוח עסקי ואסטרטגיה, כספים והנהלה בקומות 1,7,9 יכולים להיפגש פיזית רק עם עובדים מקומות אלו.
 • קבוצה ב’ – עובדי האגפים מערכות מידע ותפעול, לקוחות פרטיים ואשראי, משאבי אנוש ומטה, וניהול סיכונים בקומות 3,4,5,6,8 יכולים להיפגש פיזית רק עם עובדים מקומות אלו.

ü     במידה ונדרשים לפגישות מעורבות בין שתי הקבוצות- יש לקיימן בעזרת הטלפון, ZOOM וכדומה (תוך שמירה על הנחיות אבטחת מידע והימנעות מהצגת מסכים עם תוכן פנימי).

ü     עובדים חריגים להנחיה זו הינם נותני שירות: מרכז התמיכה 7900, מחלקת רכש ומנהל ומש”א שטח.

נזכיר- יש להימנע מהתקהלות בלובי/בקפיטריית הקומה ולהקפיד על כניסת מקסימום 4-5 אנשים למעלית (עם ריחוק בינהם).

נבקש להקפיד על הנחיות אלו!

תודה לכולם ולחזרה מהירה לשגרה,

משאבי אנוש ומנהלת המשכיות עסקית.

advanced-floating-content-close-btnThe Butterfly Button
סגור
יצחק אבזוב

עובד ב max משנת 2010

נשוי ואב לשניים.

"הצטרפתי לוועד מתוך אמונה חזקה של דאגה ועזרה לעובדים בשמירה על זכויותינו"

יצירת קשר עם יצחק אבזוב:

סגור
בני מנשה

נציג שירות לקוחות בצוות אסטרטגים, אגף שירות לקוחות וערוצים ישירים.
נשוי ואב לשלושה ילדים

"אני גאה להיות חבר בוועד העובדים של max ולדאוג לקולם של עובדי המוקדים ושל הציבור הדתי חרדי בחברה ולהיות אוזן קשבת לכלל העובדים"

יצירת קשר עם בני מנשה:

סגור
אבי מלכה

עובד ב max משנת 2001 באגף טכנולוגיות ופרוייקטים בתחום אישורים וחסימות
נשוי לאורנה ואב לרוני, נעם וניתאי

"אני מאמין בתרומה לקהילה ולחברה ומתן הזדמנות שווה לכל עובד. בכיר ביחסי אנוש, באהבת האדם ובייעוץ ועזרה לכל דיכפין"

יצירת קשר עם אבי מלכה:

סגור
אסנת יפרח

עובדת ב max משנת 2000.
יו"ר רווחה בועד העובדים.
מנהלת תיקי לקוחות B2B באגף לקוחות עסקיים.
מראשוני מקימי התאגדות ועד העובדים.

נשואה לאיציק ואמא למור, שחר, אריאל, אלה וסבתא לאלי.

"דאגה לעובדים הינה עבורי שליחות חשובה ואחראית במקום העבודה".

אני כאן עבורכם.

יצירת קשר עם אסנת יפרח:

סגור
דודי מועלם

עובד ב max משנת 2008
חבר בוועדת הספורט ביחד עם עידו מושקוביץ
רכז אבטחה במחלקת רכש ומינהל
נשוי ואב למיקה
בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה
דודי הוא מדריך מוסמך באומנויות לחימה ומעביר את האימונים השבועיים לעובדי MAX אחת לשבוע.

"אני רואה בתרבות הספורט והגוף ערך עליון ושואף לשלב תחרותיות ספורטיבית ועבודה בסינרגיה מלאה. רואה בתפקידי בוועד חשיבות רבה להשפיע ודאגה לעובדים הינה מטרה עליונה בעיניי"

יצירת קשר עם דודי מועלם:

סגור
ויולט כהן שמחי

עובדת ב max משנת 2006
גזברית ומזכירת ועד העובדים
נשואה ואמא לשני בנים
בעלת תואר ראשון בניהול משאבי אנוש ותואר שני בשיווק

"הצטרפתי לוועד מיום היווסדו ואני שמחה וגאה להיות חלק מקבוצה חזקה שמובילה לשיפור בתנאי העסקה, ביטחון תעסוקתית ורווחה מדהימה!
דואגים לעתיד שלנו, ביחד!"

יצירת קשר עם ויולט כהן שמחי:

סגור
אבי פרי

עובד ב max משנת 2000
סגן יו"ר ועד העובדים
מנהל עסקים באגף לקוחות פרטיים ואשראי
נשוי ואב לשלושה ילדים
בעל תואר ראשון בניהול

"במסגרת תפקידי בוועד, יחד עם חברי, חיזקנו את הביטחון התעסוקתי של עובדי max. כמו כן סייענו לקדם את תנאי ורווחת עובדי Max. חשוב לזכור! עובד מיוצג הוא עובד מחוזק"

יצירת קשר עם אבי פרי:

סגור
עידו מוסקוביץ

עובד ב max משנת 2006
מנהל תיקי לקוחות באגף עסקים
חבר בוועדת הספורט ביחד עם דודי מעולם
נשוי לקרין ואבא לעומר, מעיין ואלעד
בעל תואר ראשון בגאוגרפיה

"כאחד שהיה בוועד מהקמתו ועד היום אני כל כך שמח על השינוי שגרמנו להוביל בחברה והדאגה שלנו לשיפור התנאים של העובדים. טוב שיש ועד"

יצירת קשר עם עידו מוסקוביץ:

סגור
טל רווח

עובד ב max משנת 2012
מנהל הטכנולוגיות של הועד
נציג אגף טגנולוגיות ופרוייקטים וחבר ועדת כספים.
מהנדס DevOps בכיר באגף טכנולוגיות ופרוייקטים.
נשוי לאתי ואב לאדר וארד.
בעל תואר Bsc במדעי המחשב.

"אני רואה בתפקיד שליחות אמיתית, אשר יוצרת מפגש עם הצמתים החשובים בקריירה. הגנה, ליווי בהתפתחות מקצועית, רווחה והתמודדות של עובדים עם האתגרים הנוכחיים ועתידים - "מחשבה ויצירתיות יוצרים מציאות".

יצירת קשר עם טל רווח:

סגור
רעות פבלוביץ

עובדת ב max משנת 2000
יו"ר ועד העובדים ומנהלת תחום B2B באגף לקוחות עסקיים

רעות ממקימי התאגדות בחברה בשנת 2013

נשואה לאבי ואמא לעמית, נועם ומתן
בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול

" אני גאה להוביל קבוצה מאוחדת, מגובשת וחזקה ששמה לעצמה למטרה לדאוג יום יום לעובדי max לביטחון תעסוקתי, שיפור תנאי השכר, העבודה והרווחה
ביחד אנחנו הכי חזקים."

יצירת קשר עם רעות פבלוביץ:

סגור
גליה בכמן

עובדת ב max משנת 1998 ממקימי הוועד בחברה
סגנית יו"ר הוועד וחברת ועדת הרווחה
מנהלת תחום מכירות לארגונים באגף חווית לקוח ודיגיטל
נשואה לאריאל ואמא לנועה ואיתי
בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בייעוץ וניהול משאבי אנוש

"אני תמיד רואה לנגד עיני למטרה לדאוג לעובדי החברה לביטחון תעסוקתי ולרווחה.
מאמינה בקשר ישיר בין הצלחת הארגון לשביעות רצון העובדים"

יצירת קשר עם גליה בכמן:

X
X